Vediţa Coloneşti se califică la cel de-al doilea baraj de promovare în Liga a II-a

Echipa de fotbal Vediţa Coloneşti a câştigat prima etapă a barajului de promovare în Liga a II-a disputată în compania celor de la SR Braşov. După victoria din deplasare cu 1-0, gruparea pregătită de Mircea Stan a remiza, scor 1-1, în retur. Condusă în minutul 5, golul egalizator al echipei oltene a fost marcat de Robert Dalu, în minutul 72.

După victoria cu 1-0 în deplasarea de la SR Braşov, Vediţa Coloneşti a remizat, scor 1-1, în returul cu SR Braşov, reuşind astfel calificarea în etapa a doua a barajului de promovare în Liga a II-a. Oaspeţii au deschis scorul în minutul 5, pentru ca Vediţa Coloneşti să egaleze în minutul 72, prin Robert Dalu, care a marcat golul calificării. Vediţa Coloneşti a evoluat cu doi oameni în superioritate, după ce în minutele 30 şi 47, au fost eliminări în tabăra oaspeţilor.

Vediţa Coloneşti va întâlni, în cel de-al doilea baraj de promovare, Corona Braşov, care a trecut uşor de ACS Filiaşi. Manşa tur va avea loc pe data de 22 mai, iar returul pe 29 mai. Câştigătoarea va promova în Liga a II-a.