Vediţa Coloneşti, victorie în deplasarea de la Filiaşi

Echipa de fotbal Vediţa Coloneşti este neînvinsă în actualul sezon al Ligii a III-a. După remiza înregistrată în meciul precedent pe teren propriu, gruparea pregătită de Bobi Verdeş a câştigat cu 2-1 meciul disputat, în deplasare, contra celor de la ACS Filiaşi.

Vediţa Coloneşti continuă parcursul bun la nivelul Ligii a III-a. Gruparea pregătită de Bobi Verdeş s-a impus cu 2-1 în meciul susţinut, în deplasare, în compania celor de la ACS Filiaşi. Formaţia olteană a condus cu 1-0 la pauză, după golul marcat de Robert Stancu, însă adversarii au egalat în minutul 60. Spre finalul partidei, Vediţa Coloneşti a reuşit să înscrie golul victoriei, în urma unei faze fixe, prin David Savu, care a reluat cu capul în poartă o recentrare în careu.

Un meci frumos, disputat, între două echipe precupate de fotbal, cu ocazii şi de o parte şi de cealaltă. Noi am început mai bine jocul, am reuşit să marcăm, am fost egalaţi în minutul 60, dar pe final am fost inspiraţi în faţa porţii şi am reuşit să înscriem golul victoriei”, a precizat antrenorul echipei Vediţa Coloneşti, Bobi Verdeş.

Cu această victorie, Vediţa Coloneşti egalează la puncte liderul seriei, Sporting Roşiori. Gruparea pregătită de Bobi Verdeş are un golaveraj inferior şi ocupă locul al treilea în clasament, după Flacăra Moreni care are tot 11 puncte.