Victorie, în deplasare, pentru echipa slătineană Under 19. Manea a reuşit „dubla” cu Centrul de Fotbal Târgu Mureş

Echipa slătineană Under 19 s-a impus cu 2-1 în meciul, din cadrul Ligii Elitelor, susţinut pe terenul celor de la Centrul Naţional de Fotbal Târgu Mureş. Golurile au fost reuşite de Marian Manea, jucător ce evoluează la nivel de seniori pentru CSM Slatina.

Echipa slătineană Under 19 a câştigat cu 2-1 meciul susţinut, în deplasare, în compania celor de la Centrul Naţional de Fotbal Târgu Mureş. Ambele goluri din tabăra slătineană au fost reuşite, în primele 45 de minute, de către Marian Manea, jucător ce evoluează şi pentru CSM Slatina. Adversarii au redus din diferenţă în minutul 80, dintr-o lovitură de la unsprezece metri.

Antrenorul grupării slătinene Under 19, Marius Popa, s-a arătat mulţumit nu doar de rezultat, ci şi de joc.

„Am făcut un joc bun. Aşa cum am mai spus, echipele sunt echilibrate valoric, oricine poate bate pe oricine. Totul ţine de forma de moment. Mă bucur că băieţii au făcut un joc reuşit, sper să avem o evoluţie bună şi în meciul cu prima clasată, Universitatea Cluj”, a precizat Marius Popa, care este ajutat în pregătirea echipei de Cristian Stănculeţu.

Echipa slătineană va primi sâmbătă, 20 aprilie, vizita liderului seriei Vest a Ligii Elitelor, Universitatea Cluj. Meciul se va disputa, de la ora 10.00, pe terenul sintetic din incinta Complexului Sportiv „1 Mai”.