VIDEO. CSM Slatina, goluri spectaculoase în meciul cu CSM Resiţa, câştigat cu 4-0

CSM Slatina a obţinut o victorie clară, scor 4-0, pe Stadionul „1 Mai” contra celor de la CSM Resiţa.  Golurile slătinenilor au fost unul mai spectaculos decât altul, Mahadi Kayondo, Călin Toma, Ionuţ Mitran şi Silvian Matei reuşind super execuţii într-o partidă dominată de la un capăt la altul. Cu acest succes, CSM Slatina urca pe locul 4 în clasamentul Ligii a II-a.

CSM Slatina s-a impus, scor 4-0, în meciul de pe teren propriu, din cadrul etapei a VII-a a Ligii a II-a, contra celor de la CSM Resiţa.

Gruparea pregătită de Daniel Oprescu a deschis rapid scorul (min. 7), prin Mahadi Kayondo. „Vârful” de origine ugandeză a urmărit o minge trimisă în spate de fundaşul advers şi  a trimis din lateral, peste portarul ieşit în întâmpinare, deschizând scorul cu o super execuţie.

Golul majorării a venit în minutul 43, când Călin Toma a finalizat spectaculos o acţiune prelungită de atac. Fundaşul stânga al slătinenilor, dar şi căpitan de echipă în lipsa lui Cătălin Doman, în continuare accidentat, a trimis spectaculos la vinclu, din colţul careului de 16 metri.

Un alt gol senzaţional a fost reuşit de Ionuţ Mitran (min.46). Fundaşul dreapta al slătinenilor a trimis direct în vinclu de la 22 metri, după un un-doi cu Traşcu, pentru 3-0.

Mijlocaşul Silvian Matei a punctat pentru 4-0, în minutul 54, cu o execuţie de la 18 metri, sub transversală.

Jucătorii lui Flavius Stoican ar fi putut marca golul de onoare în minutul 62, însă şutul deviat al lui Fota a lovit bara laterală. Şi CSM Slatina a avut o bară, în minutul 65. Manuel Cristea avansează pe dreapta, fentează un adversar şi sutează spectaculos de la 22 de metri, la vinclu, însă balonul a lovit încheietura barelor.

Cu acest succes, CSM Slatina urcă pe locul 4 în clasamentul Ligii a II-a, cu 14 puncte acumulate. De asemenea, golaverajul grupării slătinene este unul foarte bun, 16 goluri marcate şi doar 3 primite.

Runda viitoare, CSM Slatina întâlneşte în deplasare CSC Dumbrăviţia, într-o partidă programată sâmbătă de la ora 11.00.

CSM Slatina: P. Toroc – I. Mitran (D. Dragu 88′), Gherghe, Bărăitaru (Burnea 60′), C. Toma (cpt.) ,Trașcu (D. Toma 72′), Silvian Matei, C-tin. Radu (M. Cristea 60′), Andreas Mihaiu (Năstăsie 72′), Golofca, Kayondo.